Menu Close

Vaikų adaptacija

Vaikų priėmimo tvarka

Dėl vaikų priėmimo į Vilniaus m. švietimo įstaigas:

2-3 metų (lopšelis) – 2021 metų visi vaikai; 

3-4 metų (darželis) – 2020 metų visi vaikai; 

4-5 metų (darželis) – 2019 metų visi vaikai; 

5-6 metų (darželis) – 2018 metų visi vaikai; 

5-7 metų (priešmokyklinė) – 2017 metų visi vaikai ir

                                               2018 m. sausio 1 d. – balandžio 30 d. gimimo (jei tėvai 2018 m. vaikui nori vėlinti metais PU, turi raštu sausio 1-31 d. informuoti įstaigos vadovą);

                                               2018 m. gegužės 1 d. – rugsėjo 1 d. gimimo – tuo atveju, kai tėvai nusprendžia pagal PU pradėti ugdyti vaiką, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., ne vėliau kaip iki rugpjūčio 14 d. imtinai kreipiasi į PPT dėl vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., įvertinimo.

Gavę Tarnybos išvadą-rekomendaciją, sprendimą dėl tolesnio vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais 5 metai sueina nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 1 d., ugdymosi pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo bendrąją programą priima tėvai.

                            2018 m. rugsėjo 2 d. – gruodžio 31 d. gimimo – rekomenduojama kreiptis į PPT ir atlikti vertinimą.  

 

Atkreipiame dėmesį, kad https://svietimas.vilnius.lt/ teikiama vieša informacija apie darželių eiles.

Primename, kad kiekvienais metais kovo 1-10 dienomis https://svietimas.vilnius.lt/ tėvai turi galimybę pasitikrinti, ar pasirinktose įstaigose yra formuojamos jų vaikų amžiaus grupės bei kiek vaikų planuojama priimti. Pažymime, kad tėvai gali redaguoti prašymus, jų pateikimo (redagavimo) data nedaro įtakos vietai eilėje (išskyrus grupių formavimo laikotarpį). Galima pasirinkti iki penkių įstaigų.

 

Grupės bus formuojamos nuo kovo 18 – 31 dienomis.

 

Tėvai, kurie gaus pranešimą dėl vaiko priskyrimo į ugdymo įstaigą, per 10 k.d. turės pasirašyti ugdymo sutartis. Nuo balandžio 1 d. vaikai, kurių tėvai nepatvirtino darželio lankymo ir nepasirašė ugdymo sutarties, bus išbraukiami iš sąrašo ir apie atsiradusias laisvas vietas pranešama laukiantiems eilės tvarka.

Informuojame, kad po grupių formavimo laisvos vietos skelbiamos https://svietimas.vilnius.lt/Atkreipiame dėmesį, kad į atsilaisvinusias vietas vaikai yra priimami nuolat.

Eilė gali keistis dėl to, kad vilniečių prašymai yra priimami nuolat. Užrašas „nėra tinkamos grupės“ reiškia, kad eilės šiuo metu yra generuojamos ir vaiko eiliškumas bus matomas po eilių sugeneravimo. 

 

Vilniaus miesto savivaldybės taryba dėl vaikų priėmimo

 

ADAPTACIJA

Visada labai laukiame atvykstančių naujai priimtų vaikučių, tačiau taip pat nerimaujame dėl neišvengiamos adaptacijos laikotarpio. Kaip žinome, vienas pirmųjų reikšmingų pokyčių vaiko gyvenime įvyksta jam pradėjus lankyti darželį. Suprantame, kad šiuo nelengvu laikotarpiu pokyčius išgyvena visa šeima. Kiekvieno vaiko adaptacijos trukmė skirtinga, nes ji priklauso nuo vaiko raidos, asmeninių savybių, amžiaus ar socialinės patirties.

 

Vaikų darželis – viena pirmųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos vietų. Pastebime, kad darželyje geriausiai jaučiasi tie vaikai, kurių tėvai padeda jiems suprasti: darželyje ir namuose gyvenimas skiriasi. Labai svarbu, kad tėvai paaiškintų, kas yra darželis, kuo jis naudingas ir geras vaikui. Vaikas turėtų žinoti, kad jo pagrindinė veikla darželyje išmokti būti, žaisti ir draugauti su kitais vaikais. Gebėjimas atsiskirti nuo tėvų, prisitaikymas prie naujų taisyklių ir pasikeitusios aplinkos, bendra  veikla su kitais vaikais – yra unikali ir labai svarbi patirtis. Supažindinkite su šiais skirtumais mažylį prieš jam pradedant lankyti darželį bei vis pakartokite jau pradėjus. Jūsų pagalba namuose – ypač svarbi.

Ši informacija suteiks daugiau žinių ir aiškumo, ruošiantis darželiui:

Adaptacija – rekomendacijos tėvams 

Mūsų darželio psichologo asistentės Virginijos Šilauskienės rekomendacijos

Tėvams apie 2–3 metų vaikų adaptaciją darželyje

Taip pat svarbi informacija priešmokyklinukų tėveliams

Kaip ruoštis mokyklai kartu su vaiku ar paaugliu

 

Kviečiame susipažinti, koks yra dienos ritmas Saulėgrąžoje (ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse  maitinimosi, buvimo lauke, miego laikas kiek skiriasi):

VAIKO DIENELĖ

 

Sėkmingo starto Jums! Drąsiai pradėkite kelionę į pažinimo, atradimų ir kūrybos pasaulį ir pasitikėkite profesionaliais įstaigos pedagogais – mokytojomis, auklėtojomis ir jų padėjėjomis, švietimo pagalbos specialistais, kurie padės  atsiskleisti net patiems mažiausiems ir nedrąsiausiems!

Skip to content